Postanowienia noworoczne!

Święta, święta i …po świętach!

Brzuszki napełnione, wątroby pracujące, nerki filtrujące. Macie wrażenie że organizm jest przeciążony? Po takiej dawce jedzenia, co roku postanawiamy sobie, że od Nowego Roku będziemy lepiej się odżywiać, ćwiczyć, prowadzić prozdrowotny styl życia. Ile razy udało się Wam utrzymać postanowienie przynajmniej 3 miesiące? Najwytrwalsi trzymają się wyrzeczeniach do kwietnia-maja. Następnie przychodzą cieplejsze dni, karkóweczka z grilla a do tego piwko. Dobrze znane? Myślę, że nie dla jednej osoby! Dlatego uważam, że podejmując się postanowienia noworocznego należy brać siły na zamiary. Zacznijmy od małego postanowienia np. Będę 2 razy w tygodniu chodził na spacer na 30 minut a do tego postaram się jeść więcej warzyw. Niby nic ale zdecydowanie łatwiej utrzymać takie postanowienie : będę 4 razy w tygodniu chodzić na siłownie, od teraz dieta ścisła, czysta micha, zero słodyczy i cukru” Takie postanowienia da się trzymać przez miesiąc w porywach do 2 … Niestety biorąc na siebie zdecydowanie za dużo nie będziemy w stanie tego utrzymać. Może lepiej zacząć zdrowo się odżywiać, poprawić fundamenty stylu prozdrowotnego a na większe zmiany przyjdzie jeszcze czas?

Dieta Noworoczna

Dieta noworoczna powinna przede wszystkim rozpocząć się od oczyszczenia organizmu z toksyn (tak alkohol jest toksyną a w tym dniu jednak nie stronimy od szampana, piwa lub napojów wysokoprocentowych. Taka dieta pozwoli oczyścić organizm, zwiększyć wydalanie toksyn i pomóc nam w powrocie do normalnego funkcjonowania przewodu pokarmowego a tym samym pozbyć się uczucia ciężkości na żołądku.

Taką dietę powinno skonsultować się z dietetykiem klinicznym, który dobrze zna funkcjonowanie organizmu. Pomoże dobrać odpowiednie produkty oraz jadłospis a także długość jego stosowania, Należy pamiętać, że taka dieta oczyszczająca nie powinna być stosowana dłużej niż: płynna-1 dzień, standardowa- 3-7 dni.

Jeśli nie wiesz jak rozpocząć Noworoczne postanowienia zgłoś się do mnie! chętnie poprowadzę Cię, postaram się jak najlepiej pomóc i dobrać dietę tak, aby postanowienia nie były wyrzeczeniem i udręką a przyjemnością.

ZAPRASZAM!

Szczęśliwego Nowego Roku!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*